Gelişen teknolojilerle beraber günümüzde binalarda ''Enerji yönetimi, konfor ve güvenlik ön plandadır. Bina otomasyon sistemleri sayesinde bu koşulları sağlamak mümkündür.

Enerji yönetimi ve kontrolü bina sabit giderlerini en az seviyede tutmak ve cihazların kullanım sürelerinin uzatılması açısından önemli bir konudur. Sistemde bulunan elektromekanik cihazların zaman programına göre çalıştırılması elektrik tüketimini büyük oranda azaltmaktadır. Bunun yanında ısıtma-soğutma ünitelerinin dış hava kompanzasyonuna göre veya binaların hesaplanan ısıtma-soğutma sıcaklık ayar değerlerinde çalıştırılması gereksiz enerji kayıplarını ortadan kaldırmaktadır.

Konfor şartlarının ayarlanabilmesi için mahalden ölçülen sıcaklık değerlerine göre cihazların üfleme/dönüş sıcaklıklarının şartlandırılması gerekmektedir. Bunun için mahalden duyar elemanlar ile ölçüm yapmak ve iklimlendirme cihazlarının otomatik olarak ayarlanması gerekmektedir.

Güvenlik tartışmasız en önemli konudur. İlk planda insan güvenliği olmak üzere sistemde mevcut çalışan cihazların da korunması gerekmektedir.

Otomasyon alanında çalışmalarımız, işletmenize kurulması ön görülen veya yenilenecek otomasyon sisteminizle binanızın altyapı ömrünü arttırırken, işletmenize büyük oranda maddi kazanç, üstün performans ve emniyet sağlayacaktır.

BMS kontrol sistemleri;

- Kazanlar

- Chiller soğutma grupları

- Klima Santralleri

- Egzost Fanları

- Sirkülasyon Pompaları

- Fanlar

- FCU

- VRV sistemleri

- VAV Kontrolleri

- Depo seviye kontrolleri

- Perde/panjur kontrolleri

- Eneri izleme ve faturalandırma

Niagara_4